Tepebaşı Çilingir Anahtar 0 537 341 47 84
ANAHTAR ÇİLİNGİR VE BIÇAK BİLEME HİZMETLERİ
Şirintepe Mh. Gözüpek Sk. No:7/B
es.teknikanahtar@gmail.com
0 537 341 47 84 - 0 537 341 47 84

Eskişehir TÜMSİAD Zanzibar Ticaret ve Sanayi Bakanını Ziyaret Etti

18.06.2019 

TÜMSİAD Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği Eskişehir Şube Başkanı Ali Engiz, Afyonkarahisar Tümsiad Başkanı İbrahim Birliktir ve 9 kisilik heyet ile Zanzibar Sanayi ve Ticaret Bakanı Hon. Amb. Anına Salum Ali'yi ziyaret etti.

Ziyaretde Sanayi ve Ticaret Bakanı Anına Salum Ali, Zanzibar ve Türkiye arasının geçmişi birbirlerine benziyor, yatırım için tam zamanın da geldiniz Devlet yatırımlara pozitif bakıyor. Tarım, çiftçilik, balık, turizm sektöründe yatırımlar yapilanabilinir dedi. Sanayi ve Ticaret Bakanı Amina Salum Ali, Türkiye den buraya gelen işadamları ile beraber iş çıkartabileceğimize, Bilgi ve Teknolojinizi buraya getireceğinizi inaniyorum. Bakan Amina Salum Ali, Dış ticaret eğitimi ve sektörel bazda eğitim konusunda destek istiyoruz ve hazır sanayi bölgemiz var siz Tümsiad işadamlarını Zanzibar'a yatırım ve iş yapmaya davet ediyoruz dedi.

TÜMSİAD Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği Eskişehir Şube Başkanı Ali Engiz, 2.5 ay önce Burundi Cumhuriyeti'ne gidildiğini şimdi ise Tanzanya Darüsselam, Zanzibar'da olduklarını buraya yatırım ve ikili görüşmeler yapmaya geldiklerini söyledi. Zanzibar Devleti ile yapabileceğimiz her türlü projeyi Beraber yapabiliriz dedi. Burdaki görüşmelerin çok iyi ve ölümlü geçtiğini 5 firmamızın Tanzanya'ya yatırım yapacağını belirtti. Başkan Engiz, Zanzibar Sanayi ve Ticaret Bakanı Amina Salum Ali'ye kabul edip görüştüğü için teşekkürlerini iletti. Daha sonra işadamları ile B2B görüşmeler ve devlet yatırımlarını görüşmek üzere 2. inci toplantıya geçildi.

Başkan Engiz, Zanzibar Sanayi ve Ticaret Bakanı Amina Salum Ali'ye Türk'lerin ve Türk Devletlerinin Tarihçesini anlatarak 16 Büyük Türk Devletinin para üzerine basılı sembolik Bayraklarını hediye etti.

Gönderen: haber
1142 defa okundu 
 


Bilim-Teknoloji
Yıllara meydan okuyan güvenlik sistemleri için 3 önemli kriter
TATİLDE VERİLERİNİZİ SAĞLAMA ALACAK 5 ÖNERİ
Torrent sitelerinden Kore dizi ve filmleri indirenler dikkat
TATİLE ÇIKACAKLAR SİBER DOLANDIRICILARIN KISKACINDA
İnstagram Takipçi Hilesi

 

 
Ekonomi
HANIMELİ SOKAK DOLUDİZGİN
Aydınlatma Sektörü, IstanbulLight İle Dünya Pazarlarına Açılıyor…
Emeklilerin kurban bayramı ikramiyesi ne zaman verilecek?
Ambalaj tasarımının yıldızları belli oldu
Uygun Adım Geleceğe: Ar-Ge ve İnovasyon